News

Märtsikuu toimetused Värvupesas 08. April


Plirts- plärts läbi sai märts.

Vaatamata sellele, et ilm on õues parasjagu selline nagu ta on, siis üks on kindel- kevad on käes. Samuti on esimene kevadkuu Värvukeses  selja taha jäänud.

Oli see vast toimekas kuu. Ettevõtmisi ja toimetusi oli nõnda palju, et kohati jäi tunne, et oleksime, kui kiirrongil.

Märts algas Värvukese sünnipäevaga ning meie lasteaed sai 47-aastaseks. Sellel päeval pani väikeste ja suurte silmad särama teraapiakoer Luna oma kahe toreda saatjaga ning kõhule tegi pai imemaitsev ja oi, kui võrratult ilus sünnipäevatort. Nagu ühel sünnipäeval ikka tavaks on, siis jätkus ka tantsu, tralli ja laulu.

Teadupärast on märts teatrikuu, nii saime meiegi osa kolmest vahvast etendusest. Lisaks kahele külalisetendusele andsid vahva elamuse teistele rühmadele ka Mesimummide rühm. Nemad olid emakeelepäevaga seoses rühmas teatrit teinud ja olid lahkesti jagamas oma etendust “Pannkook” ka teistele lasteaia sõpradele. Publik oli ütlemata tänulik ja suur aplaus kinntas positiivset meeleolu.                         Siilikesed ja Oravakesed toimetasid emekeelepäeva nädalal koos  ja tegid nemadki omakeskis teatrit. Eesti muinasjutt rääkis ühest väikesest tüdrukust Pillekesest ja tema seiklustest paksus metsas.                                                                              Lepatriinude rühma lapsed on meie lasteaias kõige vanemad ja nemad võtsid ette ja käisid  teatris lausa kohapeal. Vanemuise teatris ootasid neid kaks Kollast Kassi, kes neid teatrieluga tuttavaks tegid. Teatrikülastus koos laval olemisega ja kogu see virr-varr, mida teater pakub andis neile mõnusa ja unustamatu  elamuse. No, kui juba linnas oled, mis see siis üle tee Loodusmuusemis ära käia ka ei ole. Nii nad sealsetele eksponaatidele silma peale viskasid ning said ühe  kogemuse juurde. 

Värvukese lapsed külastasid lisaks teatrile sel kuul ka Võnnu raamatukogu, kus lahke varahoidja Riina meid alati ootab ja toetab. Aitäh-aitäh!

Kevadkuu pani kõigi rühmade suurte ja väikeste sõrmekesed sügelema, see isetegemise rõõm on ikka võimas. Seemned said mulda pandud ja suuresti juba tärganudki. On jäänud veel hool ja armastus mida neile pakkuda, et ka lõpptulemust näha ja maitsta.                                                                                                    Oravakesed, Siilikesed, Mesimummid ja Lepatriinud on suured loodusesõbrad ja on otsinud kevadet siit ja sealt ning küll ta ükskord tuleb- meie teame. Siilikesed on liitunud projektiga “Tere kevad” ning otsivad ja uurivad iga väiksemat märki, mis kevadega seostub. Pisikesed Oravakesed võtsid osa VVV matkamängust, mille teemaks sellel aastal on elurikkuse kaitse. Matk tillukestega oli ettevõtmine omamoodi, aga kui see oli ära tehtud jääb rõõm tõdemiseks, et kõike saab kui on tahe. Lepatriinude pikem projekt haarab enda alla kodukoha pärimuse, nemad tutvuvad paikadega, millega kaasneb muistend. Nõnda nad Luutsna sohu õppekäigule sattusid. 

Ühe suure ja olulise asjaga väiksemate tegude juures saime veel hakkama. Lõppes Kuusakoski korraldatud heategevuslik küünlajaht, mille käigus kogusime kokku küünlaümbriseid, kamba peale saime neid 7139 tükki. Selle tegevusega hoidsime ja säästsime natuke jälle loodust. Väikesed sammud ja teod saavad kunagi kindlasti suureks.

Imelist kevadet kõigile!

Plirts- plärts läbi sai märts.

Vaatamata sellele, et ilm on õues parasjagu selline nagu ta on, siis üks on kindel- kevad on käes. Samuti on esimene kevadkuu Värvukeses  selja taha jäänud.

Oli see vast toimekas kuu. Ettevõtmisi ja toimetusi oli nõnda palju, et kohati jäi tunne, et oleksime, kui kiirrongil.

Märts algas Värvukese sünnipäevaga ning meie lasteaed sai 47-aastaseks. Sellel päeval pani väikeste ja suurte silmad särama teraapiakoer Luna oma kahe toreda saatjaga ning kõhule tegi pai imemaitsev ja oi, kui võrratult ilus sünnipäevatort. Nagu ühel sünnipäeval ikka tavaks on, siis jätkus ka tantsu, tralli ja laulu.

Teadupärast on märts teatrikuu, nii saime meiegi osa kolmest vahvast etendusest. Lisaks kahele külalisetendusele andsid vahva elamuse teistele rühmadele ka Mesimummide rühm. Nemad olid emakeelepäevaga seoses rühmas teatrit teinud ja olid lahkesti jagamas oma etendust “Pannkook” ka teistele lasteaia sõpradele. Publik oli ütlemata tänulik ja suur aplaus kinntas positiivset meeleolu.                         Siilikesed ja Oravakesed toimetasid emekeelepäeva nädalal koos  ja tegid nemadki omakeskis teatrit. Eesti muinasjutt rääkis ühest väikesest tüdrukust Pillekesest ja tema seiklustest paksus metsas.                                                                              Lepatriinude rühma lapsed on meie lasteaias kõige vanemad ja nemad võtsid ette ja käisid  teatris lausa kohapeal. Vanemuise teatris ootasid neid kaks Kollast Kassi, kes neid teatrieluga tuttavaks tegid. Teatrikülastus koos laval olemisega ja kogu see virr-varr, mida teater pakub andis neile mõnusa ja unustamatu  elamuse. No, kui juba linnas oled, mis see siis üle tee Loodusmuusemis ära käia ka ei ole. Nii nad sealsetele eksponaatidele silma peale viskasid ning said ühe  kogemuse juurde. 

Värvukese lapsed külastasid lisaks teatrile sel kuul ka Võnnu raamatukogu, kus lahke varahoidja Riina meid alati ootab ja toetab. Aitäh-aitäh!

Kevadkuu pani kõigi rühmade suurte ja väikeste sõrmekesed sügelema, see isetegemise rõõm on ikka võimas. Seemned said mulda pandud ja suuresti juba tärganudki. On jäänud veel hool ja armastus mida neile pakkuda, et ka lõpptulemust näha ja maitsta.                                                                                                    Oravakesed, Siilikesed, Mesimummid ja Lepatriinud on suured loodusesõbrad ja on otsinud kevadet siit ja sealt ning küll ta ükskord tuleb- meie teame. Siilikesed on liitunud projektiga “Tere kevad” ning otsivad ja uurivad iga väiksemat märki, mis kevadega seostub. Pisikesed Oravakesed võtsid osa VVV matkamängust, mille teemaks sellel aastal on elurikkuse kaitse. Matk tillukestega oli ettevõtmine omamoodi, aga kui see oli ära tehtud jääb rõõm tõdemiseks, et kõike saab kui on tahe. Lepatriinude pikem projekt haarab enda alla kodukoha pärimuse, nemad tutvuvad paikadega, millega kaasneb muistend. Nõnda nad Luutsna sohu õppekäigule sattusid. 

Ühe suure ja olulise asjaga väiksemate tegude juures saime veel hakkama. Lõppes Kuusakoski korraldatud heategevuslik küünlajaht, mille käigus kogusime kokku küünlaümbriseid, kamba peale saime neid 7139 tükki. Selle tegevusega hoidsime ja säästsime natuke jälle loodust. Väikesed sammud ja teod saavad kunagi kindlasti suureks.

Imelist kevadet kõigile!