Novembrikuu toimetamised 08. detsember

Novembris oli meie lasteaial palju toimetamist. Toimus mitmeid üritusi.

5.novembril pidasime isadepäeva. Tulenevalt eriolukorrast ei saanud me seda siseüritusena teha, mistõttu lapsed said veeta ühe toreda õhtu oma isadega või mõne teise pereliikmega õues. Tegevus sel õhtul toimus „pesade“ süsteemina. Õpetajad olid ette valmistanud iga rühma rõdule tegevuse, mille kõik isad/vanemad koos oma lastega läbisid. Sai meisterdada, mängida „lumesõda“, läbida takistusrada ning selle päeva puhuks oli planeeritud ka vahva pildistamisnurk. Oli üks põnev ja tore õhtu.

10.novembril pidasime mardipäeva. Mardisandid olid Lepatriinude ja Mesimummide rühma lapsed ja õpetajad. Lauldi traditsioonilist mardilaulu, mõistatati mõistatusi ning mängiti ringmänge. Külakostiks said nad teistelt kommi. 25.novembril oli kord kadrisantide käes. Kui mardisante mängisid vanemad lapsed, siis kadrisandid olid seekord Siilikeste ja Oravakeste rühm. Nii lapsed kui õpetajad olid riietanud ennast heledatesse riietesse, haarasid kaasa ka mõned pillid ning läksid suurematele rühmadele külla. Taaskord sai üheskoos laulda, mängida ringmänge ning mõistatada.

Lisaks neile üritustele said novembrikuus Lepatriinude ja Mesimummide rühma lapsed osaleda helkurkoolitusel, mida viis läbi Onneleid OÜ. Räägiti helkuri kasulikkusest ja vajalikkusest, tehti helkuriga katseid ning otsiti lasteaia territooriumilt helkureid. Lastele pakkus see palju põnevust ning kõik olid haaratud selles osalema. Toimus ka õppus „Tulest targem“, mis oli samuti mõeldud lasteaia vanematele lastele (Lepatriinud, Mesimummid). Külas käis Tartu Päästekomando. Ka õpetajad said sel kuul koolitatud. Nimelt toimus meil tuleohutusõppus. Alguse sai see loenguga lasteaia saalis, kus osalesid kõik töötajad ning lapsed ja hiljem viisime kuuldu praktikas läbi. Saime hästi hakkama ning teame, kuidas tulekahju korral käituda. Novembrikuu oli meile kõigile üks vajalik, lõbus ja õpetlik kuu.

Novembris oli meie lasteaial palju toimetamist. Toimus mitmeid üritusi.