Новости

Maikuu Värvukese lasteaias 07. июня


Vaatamata maikuu heitlikele ilmadele suutsid olla Võnnu lasteaia lapsed ja õpetajad tublid ning loovad ja võtta ette üheskoos nii mõnigi tore üritus. 

Võnnu lasteaia õpetajad võtsid osa 2021. a Tallink Maijooksust. Registreeritud sai sellele üritusele juba eelmisel aastal, kuid koroonapuhangu tõttu jäi tol korral üritus toimumata. Et üritus päris ära ei jääks, oli Maijooks sel aastal korraldatud virtuaaljooksuna. Õpetajate distantsiks oli 7 km. Raja, mida läbida, valisime ise ning kõndisime selle üheskoos. Emadepäeva tähistas iga rühm kahjuks sellel aastal eraldi, valmistati kallitele emadele ja vanaemadele kaarte ja kingitusi. Lepatriinude ja Mesimummi rühmade lapsed võtsid osa Tartu linna- ja maakondade spordipäevast, kus sai oma osavust näidata paigalt kaugushüppes, täpsusviskes, osavusteatejooksus ning ristkeksus. Kõik lapsed said osalemise eest diplomi ja väikese maiuse. Läbida tuli vähemalt 500 meetrit jalgrattal. Maikuus tundsid kõik rühmad huvi putukate vastu ja käidi neid ka looduses uurimas. Samuti levis tihti üle meie lasteaia magus küpsetiste lõhn.

Lepatriinude rühma maikuu oli sel aastal ka veidi teistsugune kui tavaliselt. Nimelt veetsid nad ühe nädala õues. Kõik õppetegevused nädala jooksul toimusid välitingimustes, samuti ka söömine ning lõunane puhkeaeg. Olid erinevad teemapäevad: matemaatiline esmaspäev, emakeele teisipäev, kolmapäeval liiklus ja osalemine 40. Tartu rattaralli virtuaalsõidul, neljapäeval esinesid Mesimummide lõpetajad tänukontserdiga tervele lasteaiale ja nädal lõppes joonistamise ja pannkookide küpsetamisega. Lastelt saadud tagasisidest järeldus, et kõige rohkem meeldis neile õues magada. Tänu Saunasellide abistavele käele õnnestus Lepatriinude rühmal ellu viia ka ammune plaan, kus lapsed said rakendada oma fantaasist ja puuklotsidest ise midagi ehitada.

Oravakestel möödus maikuu tegutsedes ja toimetades. Vaatamata heitlikele kevadilmadele proovisid Oravakesed rohkem õues õppida ja toimetada. Valmis hotell putukatele ja igapäevaselt vaatavad lapsed, kas on mõni uus elanik sisse kolinud. Küpsetasime nii emadele kui Mesimummidele ja lisaks valmisid liivast muffinid õues. Päris sageli sõime õhtuoodet rõdul. Õppeaasta lõpetasid Oravakesed koos emmede, isside ja õdede- vendadega Elisabethi kodus piknikuga.

Siilikesed uurisid veevõlusid- kes elab vees, mida saab veest ja vee omadusi. Tegid erinevaid katseid veega- mida teeb vesi paberiga, mis upub, mis ujub? Samuti vaatlesid veekogusid maailmas.

Mesimummide rühma lõpetajad käisid  Võnnu Keskkoolis eelkoolis tutvumas oma õpetajaga. Mesimummi rühma lapsed pidasid toreda pikniku Karl-Roberti juures Issakul. Toimus ka lõpupeo peaproov ehk tänukontsert lasteaiale.

28.mail toimus lasteaias Mesimummide lõpupidu. Sellel aastal lõpetas meie lasteaia 14 last. Tulenevalt veel sel hetkel riigis valitsevast olukorrast toimus üritus õues. Vanematele lauldi ja tantsiti ning loeti luuletusi. 

Vaatamata maikuu heitlikele ilmadele suutsid olla Võnnu lasteaia lapsed ja õpetajad tublid ning loovad ja võtta ette üheskoos nii mõnigi tore üritus. 

Võnnu lasteaia õpetajad võtsid osa 2021. a Tallink Maijooksust. Registreeritud sai sellele üritusele juba eelmisel aastal, kuid koroonapuhangu tõttu jäi tol korral üritus toimumata. Et üritus päris ära ei jääks, oli Maijooks sel aastal korraldatud virtuaaljooksuna. Õpetajate distantsiks oli 7 km. Raja, mida läbida, valisime ise ning kõndisime selle üheskoos. Emadepäeva tähistas iga rühm kahjuks sellel aastal eraldi, valmistati kallitele emadele ja vanaemadele kaarte ja kingitusi. Lepatriinude ja Mesimummi rühmade lapsed võtsid osa Tartu linna- ja maakondade spordipäevast, kus sai oma osavust näidata paigalt kaugushüppes, täpsusviskes, osavusteatejooksus ning ristkeksus. Kõik lapsed said osalemise eest diplomi ja väikese maiuse. Läbida tuli vähemalt 500 meetrit jalgrattal. Maikuus tundsid kõik rühmad huvi putukate vastu ja käidi neid ka looduses uurimas. Samuti levis tihti üle meie lasteaia magus küpsetiste lõhn.

Lepatriinude rühma maikuu oli sel aastal ka veidi teistsugune kui tavaliselt. Nimelt veetsid nad ühe nädala õues. Kõik õppetegevused nädala jooksul toimusid välitingimustes, samuti ka söömine ning lõunane puhkeaeg. Olid erinevad teemapäevad: matemaatiline esmaspäev, emakeele teisipäev, kolmapäeval liiklus ja osalemine 40. Tartu rattaralli virtuaalsõidul, neljapäeval esinesid Mesimummide lõpetajad tänukontserdiga tervele lasteaiale ja nädal lõppes joonistamise ja pannkookide küpsetamisega. Lastelt saadud tagasisidest järeldus, et kõige rohkem meeldis neile õues magada. Tänu Saunasellide abistavele käele õnnestus Lepatriinude rühmal ellu viia ka ammune plaan, kus lapsed said rakendada oma fantaasist ja puuklotsidest ise midagi ehitada.

Oravakestel möödus maikuu tegutsedes ja toimetades. Vaatamata heitlikele kevadilmadele proovisid Oravakesed rohkem õues õppida ja toimetada. Valmis hotell putukatele ja igapäevaselt vaatavad lapsed, kas on mõni uus elanik sisse kolinud. Küpsetasime nii emadele kui Mesimummidele ja lisaks valmisid liivast muffinid õues. Päris sageli sõime õhtuoodet rõdul. Õppeaasta lõpetasid Oravakesed koos emmede, isside ja õdede- vendadega Elisabethi kodus piknikuga.

Siilikesed uurisid veevõlusid- kes elab vees, mida saab veest ja vee omadusi. Tegid erinevaid katseid veega- mida teeb vesi paberiga, mis upub, mis ujub? Samuti vaatlesid veekogusid maailmas.

Mesimummide rühma lõpetajad käisid  Võnnu Keskkoolis eelkoolis tutvumas oma õpetajaga. Mesimummi rühma lapsed pidasid toreda pikniku Karl-Roberti juures Issakul. Toimus ka lõpupeo peaproov ehk tänukontsert lasteaiale.

28.mail toimus lasteaias Mesimummide lõpupidu. Sellel aastal lõpetas meie lasteaia 14 last. Tulenevalt veel sel hetkel riigis valitsevast olukorrast toimus üritus õues. Vanematele lauldi ja tantsiti ning loeti luuletusi.