Aprill Värvupesas 11. мая

Aprillis tähistatakse Tervise Arengu Instituudi eestvedamisel Eestis südamekuud ning nii ka Võnnu  Lasteaias Värvuke. Terve aprill on kaetud erinevate üritustega, mille eesmärk on juhtida väikeste ja suuremate Värvukeste tähelepanu  tervisele.

Juba esimene aprill algas väikese naljaga, lapsed võisid tulla lasteaeda kostüümides. Kostüümides käidi saalis Mesimummide rühma esitatud etendust ,, Pannkook“ vaatamas. Väiksed näitlejad teenisid teistelt lastelt aplausi ja väikesed kingitused.

Kuu jooksul kajastasid õpetajad oma töös tervisega seonduvaid teemasid: tervislik toit, hammaste pesu, värske õhk, kätepesu ja liikumine.

Lihavõttenädalal liikusid majas jänkud, kes lastele šokolaadimune jagasid. Aga mõni jänku oli nii kaval ning peitis munad ära ja lapsed pidid otsima. Oli avastamist ja otsimisrõõmu. Samuti käisid kõik rühmad tädi Urve kanu vaatamas. Lapsed uudistasid, kuidas kukk kireb ja kanu sööma kutsub ning kuidas nad laste visatud saia nokivad.

Õuesõppe nädalal viibisid  lapsed pikemalt õues ja tegid erineva raskusastmega matku. Ikka suuremad kaugemal ja tillemad lasteaia ümbruses.

Nii nagu igal aastal, ka sel aastal, teevad lapsed katseid taimedega, mida kasvatatakse aknalaual. Mesimummi rühma lapsed võtavad osa tomatikasvatuse projektist. Loodavad enne vaheajale minekut oma kasvatatud tomateid maitsta. Lapsed on saanud aknalaualt salatit, tilli, sibulat napsata. Oma kasvatatud taimed on mahedad ja maitsevad ülihealt.

Lepatriinude rühma laps Kärolin Pärnamaa osales Melliste Algkool-Lasteaia korraldatud luulekonkursil ,,Eesti keele kaunis kõla“.

27.04 toimus sportlik nõiapidu lasteaia õuealal. Nõia kostüümides lapsed  said teha sportlikke harjutusi, kodust kaasa võetud luuaga ringi trallitada, tantsida ja nõiajooki juua.